Planujesz zakup probiotyku i zastanawiasz się, w jaki sposób należy go przechowywać, aby zachował swoje najważniejsze właściwości? Powinieneś wiedzieć, że najlepsze probiotyki przechowywane są w lodówce. To zapewnia im trwałość, a dzięki niskiej temperaturze żywe kultury bakterii mogą przeżyć do momentu, aż spożyjesz suplement diety. 

Warto już na etapie zakupu probiotyku sprawdzić, w jaki sposób jest przechowywany. Jeśli idziesz po niego do apteki, zwróć uwagę, czy farmaceuta wyciąga probiotyk ze specjalnej lodówki. Dzięki temu będziesz miał pewność, że był on prawidłowo przechowywany. To samo dotyczy sklepów internetowych. Możesz zapytać sprzedawcy, czy probiotyk jest przechowywany w odpowiednio niskiej temperaturze. Dodatkowo ważna jest też przesyłka. Przede wszystkim probiotyk powinien być przewożony w specjalnym opakowaniu. Oprócz tego wiele sprzedawców wysyła probiotyki tylko w poniedziałki i wtorki, aby dotarły do odbiorcy przed weekendem. Dzięki temu można uniknąć tego, aby suplement spędził weekend w ciepłym magazynie. 

Sprawdzając wszystkie te rzeczy zwiększasz szansę, że spożywany przez Ciebie probiotyk rzeczywiście jest bogaty w żywe kultury bakterii. Pamiętaj jednak, że nie wszystkie probiotyki i żywe kultury bakterii wymagają przechowywania w lodówce. Niektóre z nich można przechowywać w temperaturze pokojowej. Informację na ten temat znajdziesz na opakowaniu, u producenta oraz u sprzedawcy. Warto dokładnie sprawdzić, jak należy przechowywać dany probiotyk. Nieprawidłowe przechowywanie może skutkować tym, że tabletka nie będzie miała w sobie już żadnych żywych, zdolnych do zagnieżdżenia się w organizmie bakterii.